Poznaj firmę TEMM

dawniej TELECOMM Sp. z o.o.

TEMM — Total Event Monitoring & Management

Monitorujemy zdarzenia, zarządzamy nimi, tworzymy zoptymalizowane systemy dla budynków komercyjnych i przemysłu. Od 20 lat ważny jest dla nas zarówno projekt, realizacja, jak i serwis.

Stanowimy doświadczony zespół inżynierów, wyspecjalizowany w projektowaniu i wdrażaniu nowatorskich rozwiązań, który sprosta nawet najbardziej wymagającym klientom. Cechuje nas dobra organizacja pracy oraz indywidualne podejście połączone z kompetentnym doradztwem i serwisem.

Poznaj firmę TEMM

dawniej TELECOMM Sp. z o.o.
Temm Inteligentne budynki

TEMM — Total Event Monitoring & Management

Monitorujemy zdarzenia, zarządzamy nimi, tworzymy zoptymalizowane systemy dla budynków komercyjnych i przemysłu. Od 20 lat ważny jest dla nas zarówno projekt, realizacja, jak i serwis.

Stanowimy doświadczony zespół inżynierów, wyspecjalizowany w projektowaniu i wdrażaniu nowatorskich rozwiązań, który sprosta nawet najbardziej wymagającym klientom. Cechuje nas dobra organizacja pracy oraz indywidualne podejście połączone z kompetentnym doradztwem i serwisem.

TEMM – proekologiczna optymalizacja

Nasza działalność nie ogranicza się do dostarczania zaawansowanych technologii. Promujemy nowatorskie, oszczędne rozwiązania  korzystne dla klienta i środowiska. Proponujemy proekologiczną optymalizację zużycia energii połączoną z wygodnym, bezpiecznym i stabilnym użytkowaniem obiektów. Nasze dążenia skupiają się na dostarczaniu systemów zapewniających komfortową obsługę oraz niskie koszty eksploatacji.

Monitoring TEMM

TEMM – partnerzy biznesowi i technologie

Mamy przyjemność współdziałać ze światowymi potentatami w dziedzinie energetyki, automatyki i instalacji bezpieczeństwa:

 • Od niemal 20 lat stosujemy systemy firmy Schneider Electric: począwszy od  Andover Continuum, poprzez Tac Xenta, aż po najnowsze EcoStruxure i Energy Expert.
 • Byliśmy pierwszym w Polsce integratorem systemów Delta Controls.
 • W roku 2018 jako jedyna firma europejska zostaliśmy wybrani przez markę SAMSUNG do współpracy partnerskiej w zakresie wdrażania systemu b.IoT.  
 • Dla przemysłu oferujemy systemy firm Beckhoff i Siemens.
 • W dziedzinie instalacji niskoprądowych współpracujemy z bardzo szerokim gronem dostawców m.in: Honeywell, POLON ALFA, Reichle & De Massari.

Każda usługa, począwszy od prostych instalacji, aż po zaawansowane algorytmy optymalizacji (Building Analytics), jest dla nas równie ważna.

TEMM – systemy, które współgrają z ludźmi

W swoich działaniach dążymy do uzyskania efektu synergii. Przyświeca nam idea zintegrowanego systemu, który harmonijnie współgra z czynnikiem ludzkim. Bezpieczeństwo i komfort klienta-użytkownika są dla nas kluczowe.

Naszym zdaniem nieodłącznym elementem kompleksowej obsługi klienta jest godny zaufania, kompetentny serwis,  który każde zgłoszenie rozpatruje szybko, rzeczowo i skutecznie.

TEMM ma niepodważalne doświadczenie w branży. Nasz zespół wypracował własne  metody pracy, dzięki którym może stale kreować nowe, wychodzące ponad standardy  rozwiązania. Nasi klienci to często bezpośredni inwestorzy, którzy cenią sobie niezależność i indywidualne podejście do projektu. Autorskie pomysły pozwalają nam realizować zaawansowane projekty na wysokim poziomie.

 

TEMM – prezes zarządu, historia firmy

Marek Gębka – mgr inż. elektryk, absolwent Wydziału Elektrycznego (1991 r.) oraz Wydziału Zarządzania (1999 r.) Politechniki Lubelskiej.  Swoją karierę zawodową zaczynał w  Centrum Badawczo-Wdrożeniowym OPTOTRAKT.
W siedem  lat pracy przeszedł drogę od montera do Członka  Zarządu Spółki.

Zdobyte doświadczenia zaowocowały założeniem w 1999 roku firmy Temm (wcześniej Telecomm). Firma rozpoczynała swoją działalność od obsługi Telekomunikacji Polskiej oraz Netii w zakresie budowy infrastruktury. Równolegle  rozszerzała swoje portfolio działalności, poczynając od systemów BMS , poprzez systemy teletechniczne i energetykę aż  po budowę sprawnego działu serwisu i działu automatyki a kończąc na innowacyjnym SkySpark™ – narzędziu do kompleksowego zarządzania oszczędnościami w budynkach biurowych i przemysłowych.

Temm jest firmą, w której liczy się zarówno przeszłość i wypracowane w ciągu wielu lat wartości jak i przyszłość – dlatego ciągle doskonali swoje działania i szuka usprawnień pozwalających na lepsze dopasowanie się do zmieniającego rynku i oczekiwań Klientów.

Temm to również zgrany i kompetentny zespół. Prezes jest dumny z faktu, że zespół merytoryczny firmy pozostaje niezmienny.
Uważa, że stabilność i rozwój doskonale idą w parze, stając się DNA  firmy.

 

Opinie o TEMM

 • Na podstawie doświadczeń ze współpracy nawiązanej w 2006 roku, rekomendujemy TEMM (dawniej Telecomm) wszystkim tym, którzy cenią wysoką jakość usług oraz terminowość zleconych zadań.

  Shopping Centre Director
  Gadwall Sp. z o.o., Lublin, 2018 r.
 • Duża wiedza i doświadczenie pracowników firmy TEMM (dawniej Telecomm), a także regularne przeglądy urządzeń i kontrole systemów zapewniają ich niezawodność.

  Dyrektor Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego
  Lublin, 2018 r.
 • Z podjętych zobowiązań firma TEMM (dawniej Telecomm) wywiązuje się rzetelnie i terminowo, elastycznie dostosowując się do stawianych wymagań.

  Pełnomocnik Zarządu
  Europejskie Centrum Inwestycyjne S.A., Warszawa, 2017 r.
 • Z podjętych zobowiązań firma TEMM (dawniej Telecomm) wywiązuje się rzetelnie i terminowo. Personel zatrudniany przez TEMM (dawniej Telecomm) cechuje profesjonalizm i zaangażowanie, dlatego też firma jest godna polecenia innym administratorom i zarządcom obiektów.

  Director of Property Management-Logistics
  Hines Polska Sp. z o.o., Warszawa, 2016 r.
 • Prace wykonywane były z należytą starannością zgodnie z dokumentacją projektową, obowiązującymi normami, przepisami prawa budowlanego i zasadami BHP oraz zostały zakończone w terminach umownych.

  General Technical Director
  Ghelamco Poland Sp.z o.o. Sp.k., Warszawa, 2015 r.
 • Jesteśmy zadowoleni ze współpracy z firmą TEMM (dawniej Telecomm) i w pełni polecamy ją, jako partnera do trudnych projektów, w których niezbędna jest umiejętność łączenia wieloletniego doświadczenia w projektowaniu oraz wykonawstwie nowoczesnych systemów automatyki budynkowej.

  General Technical Director
  Ghelamco Poland Sp.z o.o. Sp.k., Warszawa, 2013 r.
 • Współpraca nawiązana w 2005 roku potwierdza, że zarówno zarząd firmy TEMM (dawniej Telecomm) jak i jej pracowników cechuje profesjonalizm, wieloletnie doświadczenie oraz zaangażowanie.

  Dyrektor Zakładu
  Sanofi-Aventis Sp. z o.o., Rzeszów, 2010 r.
 • Wizualizacja systemu BMS została wykonana na wysokim poziomie, a funkcjonalność systemu oraz jego przejrzystość i łatwość obsługi zasługują na wyróżnienie.

  Dyrektor ds. Inwestycji
  New City II Sp. z o.o. S.K.A., Warszawa, 2010 r.
 • Naszym zdaniem firma TEMM (dawniej Telecomm) jest jednym z lepszych w Polsce specjalistów w zakresie integracji systemów i wykorzystania standardu otwartego BACnet.

  Prezes Zarządu
  Schneider Electric Sp. z o.o. (dawniej tac Sp. z o.o.), Warszawa, 2007 r.
 • Życząc sukcesów, polecamy TEMM (dawniej Telecomm) jako sprawdzonego i rzetelnego partnera, dysponującego własną kadrą inżynieryjno-techniczną oraz zapleczem niezbędnym dla realizacji wykonawstwa instalacji elektrycznych słaboprądowych metodą „pod klucz”.

  Kierownik Projektu
  Strabag Sp. z o.o., Lublin, 2006 r.

TEMM – pracujemy dla wymagających klientów

Produkty i usługi TEMM od prawie 20 lat znajdują zastosowanie w budynkach różnej wielkości i przeznaczenia, m.in. w sądach, szpitalach, urzędach administracji państwowej i publicznej, bankach, centrach handlowo-rozrywkowych, hotelach czy budynkach przemysłowych. Dla obiektów przemysłu farmaceutycznego oraz spożywczego wykonujemy również systemy RMS oraz monitoring parametrów środowiskowych.